Aktualności

DMG Icon – produkt do infiltracji próchnicy Luty 14, 2017

Produkt do infiltracji próchnicy

Icon oferuje nowe podejście do przeciwdziałania próchnicy początkowej bez utraty zdrowych twardych tkanek zęba – podczas jednej wizyty bez borowania i bez znieczulenia.
Inteligentne zasady: »infiltrant« bardzo płyna żywica, przenika do próchnicy szkliwa dzięki siłom kapilarnym i blokuje drogi dyfuzji do próchnicy kwasom kariogennym, zamykając początkową próchnicę w trudno dostępnych obszarach proksymalnych i powierzchniach gładkich zębów. Bez borowania. Icon wypełnia lukę pomiędzy profilaktyką a uzupełnieniami kompozytowymi.
Icon został opracowany we współpracy z Instytutem Charite w Berlinie i Uniwersytetem w Kolonii w celu powstrzymania początkowej próchnicy w mikroinwazyjny, łagodny dla twardych tkanek, prosty i bezbolesny sposób.

Powierzchnia przedsionkowa

Oprócz zatrzymania rozwoju próchnicy, Icon może maskować również białe plamy pochodzenia próchnicowego na powierzchniach gładkich zębów. Powietrze i woda uwięzione w zmianie próchnicowej mają niższy współczynnik załamania światła niż zdrowe twarde tkanki zęba. W efekcie widoczne są nieestetyczne przebarwienia w postaci tkz. białych plamek.
Icon – Infiltrant ma podobny współczynnik załamania jak zdrowe szkliwo i dlatego może wyrównać różnicę załamania światła. Zinfiltrowana zmiana upodabnia się do otaczającego zdrowego szkliwa.

Powierzchnia proksymalna

Ten innowacyjny produkt został specjalnie opracowany, aby w delikatny sposób przeciwdziałać rozwojowi początkowej próchnicy na powierzchni proksymalnej. Opatentowana końcówka do leczenia powierzchni proksymalnych zapewnia szybki i łatwy dostęp do obszarów dotkniętych próchnicą – bez konieczności borowania. Załączone kliny służą do rozseparowania zębów dotknietych próchnicą.

Następnie leczona powierzchnia zęba jest wytrawiana, suszona i infiltrowana za pośrednictwem specjalnej końcówki. Dzięki siłom kapilarnym, wysokiej płynności infiltrant jest wchłaniany przez system porów zmiany próchnicowej szkliwa wypełniając i stabilizując go. Zapobiega to dalszej penetracji zmiany przez kwasy kariogenne. Rozwój próchnicy jest zatrzymany. Źródło: http://pl.dmg-dental.com